Az MLSZ Nógrád Megyei Igazgatósága szakmai hátterét jelentős labdarúgó múlttal rendelkező munkatársak, bizottsági tagok alkotják. Szeretnénk néhányukat megszólaltatni, ezért sportszakmai múltjukról, sikereikről, jelenlegi feladataikról kérdeztük őket. Cikkünkben Palaticzky Szabolcsot, a Bozsik Egyesületi Program Diósgyőri Régiójának szakmai vezetőjét, az MLSZ Nógrád Megyei Igazgatósága Szakmai Bizottságának elnökét szólaltatjuk meg.
Már kisgyermekként megismerkedtem a sporttal, főként a labdarúgással. Családi indíttatású volt a labda szeretete, a barátokkal és iskolatársakkal szinte minden szabadidőnket kihasználva rúgtuk a bőrt. Szervezett keretek között 1986-ban sikeresen felvételiztem a Petőfi iskola labdarúgó osztályába, így az SBTC igazolt labdarúgója lettem. Czene Gyula iskolaigazgató, ifj. Szarvas József osztályfőnök és Nagy Attila edző gondoskodtak a folyamatos fejlődésünkről. Első focisikerem is az iskolához köthető: még abban az évben részt vettünk a milánói „Fiatal Európa” kölyökfoci tornán, ahol U10-es csapatunk első helyezett lett, engem a legjobb játékos díjjal jutalmaztak. Sportéletem jórészt az SBTC-hez köthető, de rövidebb időszakot töltöttem a Síküveggyár és az SVT-Wamsler ifjúsági csapataiban is. Részt vettem a Nógrád megyei serdülő és ifjúsági válogatott munkájában is, nagy büszkeséggel töltött el minket, hogy két alkalommal is ezüstérmesek lettünk az országos megye válogatottak tornáján. A labdarúgás mellett kipróbáltam magam az atlétikában és az úszásban is.
1993-ban lettem az NBIII-as STBC felnőtt csapat tagja, ahol B. Kovács Zoltán, később Kmetty József, Patkó József, Szojka Ferenc is irányította a felkészülésünket. Komoly lehetőséget kaptam, hiszen 27 meccsen léphettem pályára, illetve részt vehettem az olasz nemzetközi torna három mérkőzésén is, mint a magyar utánpótlás válogatott tagja. Az NBIII-as Pásztó SE-nél töltött kölcsönjátékos időszakot követően 1999-ig az SBTC mezét ölthettem magamra. A csapat NBII-ből való visszalépése engem is döntéshelyzetbe hozott, így elfogadtam a Kecskemét NBI/B-s csapatának meghívását, majd az NBII-es Kiskunhalasnál is játszhattam. A megyébe a Balassagyarmat NBI/B-s csapatához tértem vissza Kis Károly, majd Gergely Károly irányítása alatt, ahol sok korábbi csapattársammal kerültem ismét egy közösségbe.
Sajnos kiújuló térdsérülésem miatt váltanom kellett, így több NBIII-as csapat után (Nógrád Volán Baglyasalja, Magyargéc, SBTC-Öblös, Pétervására) játékosedzői feladatot vállaltam Karancskesziben. Az elhivatottság arra sarkallt, hogy intézményi keretek között képezzem magam, ezért 2004-ben az Egri Főiskola testnevelő tanári szakára jelentkeztem. 2006-tól foglalkoztatott a Salgótarjáni Sportiskola a hat-hétéves korosztálynál, közben edzősködtem az Öblösnél és a Nógrádi Sasoknál. Karancskeszi megye II-es felnőtt csapatában játszottam, majd az SBTC U19 és U21 csapatok edzője lettem. A sikeres Somos SE időszak után Balassagyarmaton lettem szakmai vezető. Közben mindig szem előtt tartottam a személyes fejlődésemet is, így folytattam tanulmányaimat. 2009-ben kezdtem az MLSZ „D” tanfolyamát, majd idővel a szinteken végighaladva idén szerzem meg a legmagasabb szintű UEFA YOUTH „A” képesítést.
A játék szeretetére, az egész életen át tartó mozgásra igyekszem nevelni a játékosaimat. A következetes munkát, a szorgalmat és a kitartást helyezem első helyre, de természetesen edzőként legfőbb erénynek a türelmet és a magas szintű szakmai munkát tartom. A Bozsik Egyesületi Program Diósgyőri Régiójának szakmai vezetőjeként abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy segítségére lehetek a régió egyesületeinek az utánpótlás-fejlesztés munkájában, emellett az MLSZ Nógrád Megyei Igazgatósága Szakmai Bizottságának elnökeként is tevékenykedek. S mivel hobbim a munkám, szabadidőmben részt veszek az SBTC 100 Alapítvány munkájában is.